filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1975
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Upstairs, Downstairs
(1971)
Losy rodziny Bellamych i ich służących mieszkających w rezydencji przy londyńskim Eaton Place.
nominacje
Kojak
(1973)
Police Story
(1973)
The Waltons
(1972)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Mary Tyler Moore
(1970)
nominacje
All in the Family
(1971)
M*A*S*H
(1972)
Rhoda
(1974)
Najlepszy film telewizyjny
nominacje
Królowa zakurzonej sali balowej
(1975)
Rick Rosenberg
,
Robert W. Christiansen
Love Among the Ruins
(1975)
Allan Davis
QB VII
(1974)
Douglas S. Cramer
The Missiles of October
(1974)
Herbert Brodkin
,
Irv Wilson
Najlepszy serial limitowany
wygrane
The Lives of Benjamin Franklin
(1974)
nominacje
Columbo
(1968)
Szeryf McCloud
(1970)
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[Robert Blake]
Robert Blake
jako Detektyw Tony Baretta w serialu
Baretta
(1975)
nominacje
Telly Savalas
Kojak
(1973)
Barry Newman
Petrocelli
(1974)
Dennis Weaver
Szeryf McCloud
(1970)
Michael Learned
The Waltons
(1972)
Karl Malden
Ulice San Francisco
(1972)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Jean Marsh]
Jean Marsh
jako Rose Buck w serialu
Upstairs, Downstairs
(1971)
nominacje
Angie Dickinson
Sierżant Anderson
(1974)
Michael Learned
The Waltons
(1972)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[Tony Randall]
Tony Randall
jako Felix Unger w serialu
The Odd Couple
(1970)
nominacje
Carroll O'Connor
All in the Family
(1971)
Rob Reiner
All in the Family
(1971)
Jack Albertson
Chico and the Man
(1974)
Alan Alda
M*A*S*H
(1972)
Jack Klugman
The Odd Couple
(1970)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Valerie Harper]
Valerie Harper
jako Rhoda Morgenstern Gerard w serialu
Rhoda
(1974)
nominacje
Jean Stapleton
All in the Family
(1971)
Mary Tyler Moore
Mary Tyler Moore
(1970)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Laurence Olivier]
Laurence Olivier
jako Sir Arthur Glanville-Jones w filmie
Love Among the Ruins
(1975)
nominacje
Henry Fonda
Clarence Darrow
(1974)
Richard Chamberlain
Hrabia Monte Christo
(1975)
Charles Durning
Królowa zakurzonej sali balowej
(1975)
William Devane
The Missiles of October
(1974)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Katharine Hepburn]
Katharine Hepburn
jako Jessica Medlicott w filmie
Love Among the Ruins
(1975)
nominacje
Jill Clayburgh
Hustling
(1975)
Diana Rigg
In This House of Brede
(1975)
Maureen Stapleton
Królowa zakurzonej sali balowej
(1975)
Elizabeth Montgomery
The Legend of Lizzie Borden
(1975)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
wygrane
[Ellen Corby]
Ellen Corby
jako Esther Walton w serialu
The Waltons
(1972)
nominacje
Nancy Walker
McMillan i jego żona
(1971)
Shelley Winters
Szeryf McCloud
(1970)
Angela Baddeley
Upstairs, Downstairs
(1971)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
wygrane
[Will Geer]
Will Geer
jako Zebulon 'Zeb/Grandpa' Walton (1972-1978) w serialu
The Waltons
(1972)
nominacje
J.D. Cannon
Szeryf McCloud
(1970)
Michael Douglas
Ulice San Francisco
(1972)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
wygrane
[Betty White]
Betty White
jako Sue Ann Nivens w serialu
Mary Tyler Moore
(1970)
nominacje
Loretta Swit
M*A*S*H
(1972)
Julie Kavner
Rhoda
(1974)
Nancy Walker
Rhoda
(1974)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[Edward Asner]
Edward Asner
jako Lou Grant w serialu
Mary Tyler Moore
(1970)
nominacje
Gary Burghoff
M*A*S*H
(1972)
McLean Stevenson
M*A*S*H
(1972)
Harry Morgan
M*A*S*H
(1972)
Ted Knight
Mary Tyler Moore
(1970)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Trevor Howard
Hrabia Monte Christo
(1975)
Ralph Bellamy
The Missiles of October
(1974)
Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
nominacje
The Lives of Benjamin Franklin
(1974)
Mark Bussan za odcinek "The Ambassador"
Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
QB VII
(1974)
Jerry Goldsmith
Najlepsza muzyka w serialu
wygrane
The Lives of Benjamin Franklin
(1974)
Billy Goldenberg
za odcinek "The Rebel"
nominacje
Sierżant Anderson
(1974)
Morton Stevens
Ulice San Francisco
(1972)
Patrick Williams
za odcinek "One Last Shot"
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Love Among the Ruins
(1975)
George Cukor
nominacje
Królowa zakurzonej sali balowej
(1975)
Sam O'Steen
QB VII
(1974)
Tom Gries
za część I. i II.
The Missiles of October
(1974)
Anthony Page
Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego
wygrane
Love Among the Ruins
(1975)
George Cukor
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
wygrane
Upstairs, Downstairs
(1971)
Bill Bain
za odcinek "A Sudden Storm"
Losy rodziny Bellamych i ich służących mieszkających w rezydencji przy londyńskim Eaton Place.
nominacje
Kojak
(1973)
Telly Savalas
za odcinek "I Want to Report a Dream..."
Kojak
(1973)
David Friedkin
za odcinek "Cross Your Heart and Hope to Die"
The Lives of Benjamin Franklin
(1974)
Glenn Jordan
za odcinek "The Ambassador"
Ulice San Francisco
(1972)
Harry Falk
za odcinek "The Mask of Death"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
wygrane
M*A*S*H
(1972)
Gene Reynolds
za odcinek "O.R."
W czasie koreańskiej wojny amerykańscy lekarze polowego szpitala radzą sobie ze żmudną codziennością.
nominacje
M*A*S*H
(1972)
Alan Alda
za odcinek "Bulletin Board"
M*A*S*H
(1972)
Hy Averback
za odcinek "Alcoholics Unanimous"
Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Love Among the Ruins
(1975)
Margaret Furse
Najlepsze osiągnięcie w kierownictwie artystycznym lub scenografii - program dramatyczny, film telewizyjny, program specjalny lub odcinek serialu
wygrane
The Lives of Benjamin Franklin
(1974)
Charles Lisanby
,
Robert Checchi
za odcinek "The Ambassador"
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
nominacje
Kojak
(1973)
Vilis Lapenieks
,
Sol Negrin
M*A*S*H
(1972)
William K. Jurgensen
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
The Legend of Lizzie Borden
(1975)
John A. Martinelli
Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej kamery
nominacje
M*A*S*H
(1972)
Stanford Tischler
,
Fred W. Berger
za odcinek "The General Flipped at Dawn"
Najlepszy program dla dzieci
nominacje
Wesołego jajka, Charlie Brownie!
(1974)
Bill Melendez
,
Lee Mendelson
Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego
wygrane
Love Among the Ruins
(1975)
James Costigan
nominacje
Hustling
(1975)
Fay Kanin
Królowa zakurzonej sali balowej
(1975)
Jerome Kass
The Missiles of October
(1974)
Stanley R. Greenberg
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
The Lives of Benjamin Franklin
(1974)
Howard Fast
za odcinek "The Ambassador"
nominacje
Police Story
(1973)
Robert L. Collins
za odcinek "Roberry: 48 Hours"
The Lives of Benjamin Franklin
(1974)
Loring Mandel
za odcinek "The Whirlwind"
Upstairs, Downstairs
(1971)
John Hawkesworth
za odcinek "The Bolter"
Upstairs, Downstairs
(1971)
Alfred Shaughnessy
za odcinek "Miss Forrest"
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Mary Tyler Moore
(1970)
Stan Daniels
,
Ed. Weinberger
za odcinek "Mary Richards Goes to Jail"
nominacje
Mary Tyler Moore
(1970)
David Lloyd
za odcinek "Lou and That Woman"
Rhoda
(1974)
David Davis
,
David Lloyd
,
Carroll Moore
,
James L. Brooks
,
Allan Burns
,
Lorenzo Music
,
Norman Barasch
za odcinek "Rhoda's Wedding"
Wyróżnieni w roku 1975
Love Among the Ruins
(
6/7
)
The Lives of Benjamin Franklin
(
4/7
)
Mary Tyler Moore
(
4/7
)
Upstairs, Downstairs
(
3/6
)
The Waltons
(
2/5
)
M*A*S*H
(
1/11
)
Rhoda
(
1/5
)
QB VII
(
1/3
)
The Odd Couple
(
1/2
)
The Legend of Lizzie Borden
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.